Başkonsolosun Mesajı

Saygıdeğer vatandaşlarımız,

Türk toplumunun değerli mensupları,

Türkiye Cumhuriyeti Bordo Başkonsolosu olarak, 15 Eylül 2019 tarihinde görevime başlamış bulunuyorum.

Yaklaşık kırk bin vatandaşımızın yaşadığı görev bölgemiz, Fransa’nın Gironde, Charente, Charente-Maritime, Haute-Vienne, Dordogne, Corrèze, Lot, Lot et Garonne, Landes, Tarn, Tarn et Garonne, Haute Garonne, Gers, Pyrénées Atlantiques, Hautes-Pyrénées ve Ariège departmanlarını kapsamaktadır.

Ülkemizle Fransa arasındaki toplumsal bağın temel unsuru olan siz görev bölgemizde mukim vatandaşlarımıza etkin, hızlı ve nitelikli hizmet sunmanın birinci önceliğimiz olacağını bilmenizi isterim.

Başkonsolosluğumuz, sizlere vatandaşlık işlemleri konusunda hizmet sunmanın yanında, görev bölgemizdeki Türk toplumunun ülkemizle arasındaki kültürel bağlarını korumaya, buradaki köklü mevcudiyetini sosyal, ekonomik ve siyasi hayatta artırarak geliştirmeye yönelik destekleyici çalışmalarıyla da yanınızda olacaktır.

Sözkonusu çalışmalar bağlamında, Türk toplumunun siz değerli mensuplarıyla ve sivil toplum kuruluşlarımızla her fırsatta bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmaya, toplumumuzun ortak meselelerine ortak çözümler üretmeye önem atfediyoruz. Toplumumuzu, sizlerle el ele vererek daha da entegre ve kurumsallaşmış hale getirebileceğimize inanıyoruz.

Konsolosluk hizmetlerimize veya görev bölgemizdeki toplumumuza ilişkin konularda görüş ve önerileriniz bizler için değerlidir. Bizlerle, internet sayfamızda bilgileri sunulan telefon, e-posta ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz. İhtiyaç duyacağınız konularda sizlere yardımcı olmak ve yanınızda bulunmak için, çalışma arkadaşlarım ile birlikte her türlü gayretle özeni göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Hepinizi en içten duygularımla selamlıyor ve saygılarımı sunuyorum.


Atatürk

Mehmet Eymen Şimşek Başkonsolos
Pazartesi - Cuma

09:00 - 12.30 / 14.00 - 17.00

Tüm işlemler için www.konsolosluk.gov.tr internet sitesinden randevu alınması gerekmektedir.
1.1.2021 Yeni Yıl Tatili
5.4.2021 Fransa Resmi Tatili (Paskalya Yortusu)
13.5.2021 Ramazan Bayramı (1. gün) ve Fransa Resmi Tatili (Ascension)
24.5.2021 Fransa Resmi Tatili (Pentecôte)
14.7.2021 Fransa Milli Günü
20.7.2021 Kurban Bayramı (1. gün)
29.10.2021 Cumhuriyet Bayramı
11.11.2021 I. Dünya Savaşı Ateşkes Yıldönümü (Armistice)

Fransa Numarası: 01 80 14 63 35